PROBLEMY ZE SKÓRĄ

PROBLEMY ZE SKÓRĄSkóra tłusta lub mieszana

Nadmierne przetłuszczanie się skóry twarzy to najczęstszy problem z jakim boryka się większość z nas. Przeważnie występuje w strefie T, ale może obejmować także inne części twarzy i objawia się nieestetycznym świeceniem.

Powody bywają różne. Od używania nieodpowiednich kosmetyków aż po kwestie hormonalne. Aby ograniczyć problem zacząć należy od wprowadzenia do pielęgnacji produktów absorbujących sebum oraz regulujących pracę gruczołów łojowych. Należą do nich m.in. wszelkiego rodzaju glinki (szczególnie zielona oraz marokańska), a także olejek z drzewa herbacianego i wiele ekstraktów roślinnych o działaniu antybakteryjnym (np. aloes czy rumianek).

Dzięki swoim naturalnym pochodzeniu kosmetyki mineralne Earthnicity bardzo lubią się z cerą tłustą i mieszaną. Delikatnie ściągające oraz absorbujące sebum działanie glinki oraz miki idealnie z nią współpracują oraz pomagają ograniczać świecenie się skóry.

Posiadaczki cery suchej również z powodzeniem mogą stosować kosmetyki mineralne, ale koniecznie musza pamiętać o odpowiednim nawilżaniu skóry.

Skóra wrażliwa i alergiczna

Często pojawiające się zaczerwienienie oraz nagłe reakcje skórne bywają bardzo uciążliwe i wymagają specjalnej uwagi. Cera wrażliwa jest trudna w pielęgnacji i często idzie w parze ze skłonnością do alergii. Pojawiające się objawy obejmują pieczenie, swędzenie czy mrowienie skóry szczególnie w kontakcie z wodą lub niektórymi substancjami zawartymi w kosmetykach.

Produkty Earthnicity zawierają składniki, które są łagodne dla skóry. Wszystkie minerały używane przez naszą firmę są certyfikowane i zatwierdzone do użytku przez amerykańską agencję rządową FDA (U.S. Food and Drug Administration). Całkowicie wolne od składników potencjalnie drażniących, takich jak substancje zapachowe, alkohol, barwniki czy parabeny są całkowicie bezpieczne dla cer wrażliwych, a nawet podrażnionych. Posiadają dodatkowo właściwości chroniące skórę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Przebarwienia

Ciemniejsze plamki oraz delikatnie rozjaśnienia skóry stanowią niepożądany efekt nadmiernej produkcji melaniny. Najczęstszym powodem powstawania przebarwień są przebyte stany zapalne związane z trądzikiem oraz zmiany hormonalne. Niestety, nie są proste do wyeliminowania. Istnieją, co prawda, zawarte w kosmetykach powszechnie dostępnych substancje chemiczne, które niwelują nieestetyczne plamki, ale na efekty ich działania musimy zazwyczaj poczekać.

Tymczasem pigmenty zawarte w kosmetykach mineralnych Earthnicity pozwalają ukryć wszelkie niedoskonałości. Ich poziom krycia - od delikatnego do pełnego - zapewni komfort każdej cerze. Odpowiednio dobrany odcień korektora zatuszuje miejscowo przebarwienia, a podkład wyrówna kolory cery.

Trądzik

Problem skórnych niedoskonałości dotyczy nie tylko osób młodych i często niesie ze sobą dyskomfort psychiczny. Rodzajów trądziku jest wiele, a przebieg leczenia nie zawsze przynosi natychmiastowe efekty.

Prawie każdego dopada trądzik młodzieńczy. Stanowi następstwo prawdziwej burzy hormonów i z podobnych też powodów pojawia się w życiu dorosłym, szczególnie u kobiet. Gruczoły łojowe produkują wtedy nadmierną ilość łoju, który prowadzi do powstawania zaskórników i stanów zapalnych. Taką skórę należy oczywiście odpowiednio pielęgnować. Delikatne działanie antybakteryjne wraz z nawilżaniem odpowiednio lekkimi preparatami stanowią podstawową strategię działania. Najważniejsze jest jednak nie przyczyniać się do powstawania nowych stanów zapalnych.

Mineralne kosmetyki Earthnicity, poza posiadaniem oczywistej funkcji kamuflującej niedoskonałości, okazać się mogą bardzo pomocne w walce z nimi. Osoby cierpiące z powodu trądziku ciężkim makijażem często ratują swoje poczucie pewności siebie. Tymczasem sztuczne substancje zawarte w konwencjonalnych kosmetykach mogą poważnie pogarszać stan ich skóry. Stosując makijaż mineralny ukryjesz blizny i niedoskonałości jednocześnie je lecząc. Minerały nie zatykają porów, nie powodują stanów zapalnych i nie obciążają skóry. Składniki zawarte w naszych produktach (glinka, dwutlenek tytanu czy tlenek cynku) dodatkowo wspomagają wyciszanie podrażnionej cery, likwidują zaczerwienienia i zmiany chorobowe. Ponadto - nawet jeśli potrzebujesz solidnego krycia - używanie minerałów Earthnicity oszczędzi Ci efektu maski, a zapewni naturalny, promienisty wygląd.