Najczęściej zadawane pytania FAQ (Frequently Asked Questions)

Najczęstsze pytania dotyczące naszych kosmetyków mineralnych do makijażu:

Pytanie: Jaka jest róznica między kosmetykami mineralnymi Earthnicity a zwykłymi kosmetykami?

Kosmetyki mineralne Earthnicity nie zawierają szkodliwych i potencjalnie drażniących składników:

  • konserwantów i parabenów
  • olejów mineralnych i produktów ropopochodnych
  • sztucznych aromatów i substancji zapachowych
  • alkoholu
  • barwników spożywczych i kosmetycznych
  • produktów pochodzenia zwierzęcego takich jak karmin czy jedwab
  • tlenochlorku bizmutu
  • talku
  • nanocząsteczek – nasza firma nie stosuje w swoich produktach nanocząsteczek. Dowiedz się więcej.

Czytając skład jakiegokolwiek popularnego podkładu lub pudru, często natykamy się na bardzo długą listę składników, których nazw nie znamy i praktycznie nie mamy pojęcia, jak one działają na naszą skórę. Większość z tych składników to substancje ropopochodne. Inne składniki, takie jak talk czy oleje mineralne w dłuższej perspektywie są szkodliwe nie tylko dla skóry, ale także dla zdrowia. Pozostałe składniki, takie jak substancje zapachowe, olejki i barwniki, mogą podrażniać bardzo wrażliwą skórę i wpływać na ogólne pogorszenie kondycji naszej cery. W dzisiejszych czasach oraz więcej kobiet ma problemy z doborem kosmetyków, ponieważ wiele składników je uczulam, czy podrażnia. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest wybór kosmetyków o minimalnej ilości bezpiecznych składników. 

Sypkie kosmetyki mineralne Earthnicity zawierają jedynie minerały, które są produktami chemicznie obojętnymi. Minerały nie wchodzą w reakcję i nie powodują podrażnień wrażliwej lub trądzikowej cery. Wszystkie minerały używane przez naszą firmę są certyfikowane i zatwierdzone do użytku przez amerykanską agencję rzadową FDA (U.S. Food and Drug Administration). Kosmetyki do makijażu ust produkowane przez firmę Earthnicity, zawierają jedynie mineralne pigmenty oraz naturalne olejki i woski. Szczegółowe listy składników znajdziesz w sekcji Skład

Nie zawierają syntetycznych barwników spożywczych, farmaceutycznych i kosmetycznych oraz barwników lakowych.

Tradycyjne kosmetyki do makijażu ( w szczególności niedrogie, drogeryjne marki własne ) bardzo często w głównej mierze składają się z wypełniaczy (takich jak np. talk). Dodatkowo zawierają w swoim składzie syntetyczne barwniki, co sprawia, że ich kolory są mdłe,  przygaszone i nietrwałe. Niektóre osoby mogą być uczulone na tego typu składniki. Właśnie dlatego produkty naszej firmy w swoim składzie mają jedynie certyfikowane pigmenty mineralne – nie zawierają syntetycznych barwników i karminu, a przy tym charakteryzują się niezwykłą trwałością.

Do góry

Pytanie: Czym różnia sie kosmetyki Earthnicity od kosmetyków mineralnych innych firm?

Nasze produkty nie zawierają zbędnych składników i wypełniaczy.

W przeciwieństwie do głównych marek kosmetyków mineralnych, produkty naszej firmy nie zawierają bizmutu. Tlenochlorek bizmutu jest minerałem, który dodaje blasku makijażowi, jednak udowodniono, że działa on drażniąco na skórę oraz zatyka pory. Użycie kosmetyku, w którego składzie znajduje się bizmut, może niekiedy wywoływać uczucie swędzenia. Właśnie z tych względów nie dodajemy go do naszych produktów.

W niektórych liniach kosmetyków mineralnych odnaleźć można syntetyczne barwniki. Przykładem mogą być cienie do powiek zawierające oprócz mineralnych pigmentów także i te sztuczne. Produkty niektórych marek kryją w sobie również konserwanty – parabeny takie jak methylparaben i propylparaben.

Stosujemy nasze własne unikalne receptury

W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba firm produkujących mineralne kosmetyki do makijażu. Warto jednak zauważyć, że wiele z nich, w tym pewne firmy z Wielkiej Brytanii, wypuszczają na rynek przepakowane produkty od dwóch lub trzech dostawców. Większość z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Produkty Earthnicity Minerals zdecydowanie nie zaliczają się do tej grupy  producentów. Receptury naszych kosmetyków są unikalne i jedyne w swoim rodzaju -  od początku do końca tworzone są przez naszych specjalistów.

Do góry

Pytanie: Czy kosmetyki Earthnicity są testowane na zwięrzetach?

Żaden z produktów Earthnicity nie był testowany na zwierzętach. Nasze kosmetyki do makijażu są także pozbawione wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, więc mogą być używane przez wegan. Nawet nasze pędzle do makijażu wykonane są z miękkiego syntetycznego włosia.

Do góry

Pytanie: Czy kosmetyki Earthnicity zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV?

Nasze produkty zawierają dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które są naturalnymi barierami chroniącymi skórę przed skutkami nadmiernego promieniowania słonecznego. Dzięki nim można osiągnąć podstawową ochronę UVA i UVB na poziomie przynajmniej SPF 15. Przy dużej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, szczególnie w sezonie letnim,  zaleca się stosowanie dodatkowych preparatów z wysokimi filtrami UV.

Do góry

Pytanie: Czy osoba z trądzikiem młodzieńczym może używac kosmetyków mineralnych Earthnicity?

Tak. Nasze sypkie kosmetyki mogą w rzeczywistości okazać się bardzo pomocne w walce z trądzikiem! Osoby cierpiące z powodu cery trądzikowej, często wpadają w swoiste błędne koło – makijażem zakrywają blizny i niedoskonałości, jednak konwencjonalne kosmetyki często pogarszają stan ich skóry. Stosując makijaż mineralny możesz ukrywać blizny i niedoskonałości, jednocześnie je lecząc. Taki makijaż nie zatyka porów, nie powoduje stanów zapalnych i nie obciąża skóry, ponieważ kosmetyki mineralne nie zawierają olejów. Co więcej, dzięki sypkiej konsystencji oraz zawartości minerałów, kosmetyki nie są siedliskiem bakterii na skórze. Należy jednak pamiętać, że bakterie mogą przedostać się na skórę z innych źródeł, dlatego konieczne jest częste czyszczenie pędzli do makijażu.

Do góry

Pytanie: Czy kosmetyki Earthnicity sa odpowiednie dla skóry wrażliwej?

Produkty Earthnicity zawierają składniki, które są łagodne dla skóry. Żaden z naszych kosmetyków nie zawiera substancji potencjalnie drażniących takich jak substancje zapachowe, alkohol, barwniki czy parabeny. Są więc bezpieczne dla każdej skóry, nawet podrażnionej po zabiegach dermatologii estetycznej: chemicznych peelingach, mikrodermabrazji, zabiegach laserowych itp. Po tego typu zabiegach nie można stasować zwykłego makijażu, ponieważ dodatkowo podrażnia on skórę oraz zatyka pory, co może zniweczyć efekty zabiegu.  Co więcej, dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które  znane są ze swoich właściwości przeciwzapalnych, mogą okazać się pomocne w wyciszaniu podrażnionej skóry.

Do góry

Pytanie: Czy kosmetyki mineralne Earthnicity nadają się do cery dojrzałej?

Makijaż mineralny jest jak najbardziej odpowiedni do cery dojrzałej – nie wysusza skóry i nie osadza się w głębszych zmarszczkach. Ponadto ma właściwości rozpraszające światło, co pozwala dodatkowo zminimalizować widoczność bruzd i zmarszczek. Jeśli jesteś osobą o cerze suchej lub ze skłonnością do przesuszania się, przed nałożeniem makijażu mineralnego zastosuj krem nawilżający.

Do góry


Pytanie: Czy kosmetyki Earthnicity sprawdzą się u osób z trądzikiem różowatym i bliznami potrądzikowymi?

Podkłady i korektory naszej firmy idealnie pokrywają niedoskonałości, blizny potrądzikowe i zaczerwienienia. Co najważniejsze efekt końcowy jest bardzo naturalny -  nie ma efektu maski, co często zdarza się przy kosmetykach tradycyjnych. Składniki takie jak dwutlenek tytanu czy tlenek cynku dodatkowo wspomagają wyciszanie podrażnionej cery, likwidują zaczerwienienia i stany zapalne.

Do góry


Pytanie: Jak dobrać odcień kosmetyków mineralnych do mojej skóry?

Jest kilka sposobów na dobranie odpowiedniego odcienia kosmetyku dla Twojej skóry. Polecamy wypróbowanie naszego poradnika w zakładce ZNAJDŹ SWÓJ ODCIEŃ oraz wypróbowanie próbek produktów.

Do góry

Pytanie: Jakie krycie i konsystencje mają podkłady Earthnicity? W jaki sposób aplikuje się je najlepiej?

Nasze podkłady mineralne zapewniają średnie krycie i matowe wykończenie. Mogą być aplikowane na wiele sposobów, co pozwoli Ci uzyskać pożądane krycie. Różne akcesoria oraz techniki zapewnią inne rezultaty. Aby uzyskać lekkie krycie, wystarczy lekko oprószyć twarz podkładem mineralnym Earthnicity używając pędzla do pudru. Średnie krycie zapewni nam użycie pędzla kabuki. Pełne krycie uzyskasz aplikując podkład welurowym puszkiem lub gąbeczką. Jest wiele sposobów nakładania mineralnego makijażu, jednak nie ma specjalnie do tego celu wymyślonych akcesoriów i metod. Możesz używać jakiejkolwiek chcesz metody, jeśli tylko będzie wygodna i zapewni najlepszy efekt. Więcej informacji w Stosowanie makijażu mineralnego - porady

Do góry

Pytanie: Jak trwały jest makijaż wykonany kosmetykami mineralnymi?

Makijaż wykonany kosmetykami Earthnicity Minerals jest bardzo trwały -  nie wymaga ciągłych poprawek w ciągu dnia. Kosmetyki polecane są kobietom, które nie mają ani czasu, ani ochoty na ciągłe zaglądanie w lusterko i korygowania niedoskonałości. Dodatkowym atutem jest to, że makijaż mineralny jest  wodoodporny – nie rozmaże się nawet, gdy się spocisz. Jest idealny w warunkach dużej wilgotności lub gdy ćwiczysz na siłowni! Po ćwiczeniach po prostu osusz twarz ręcznikiem. Nawet w deszczu makijaż pozostaje w stanie nienaruszonym! Co najważniejsze, pomimo swojej wytrzymałości, po całym dniu łatwo go zmyć delikatnym płynem do demakijażu.

Do góry

Pytanie: Jaki jest skład produktów Earthnicity?

Szczegółowy opis składu naszych kosmetyków zawarty jest w zakładce Skład

Do góry

Pytanie: Czy produkty mineralne Earthnicity zawierają nanocząsteczki?

W kosmetykach, coraz częstsza obecność nanocząsteczek rodzi pytania. Nanocząsteczki to takie maleńkie cząsteczki, których rozmiar mieści się w granicach od 1 nanometra do 100 nanometrów, czyli chodzi tutaj o tysięczne części milimetra. Cząsteczki te zapewniają, dobrą konsystencję produktom pielęgnacyjnym. Ale te bardzo małe cząsteczki mają jedną główną wadę: są one podejrzewane o przekraczanie bariery naskórka. Ich działanie w organizmie pozostaje mało znane i budzi wśród naukowców wiele kontrowersji.

Kosmetyki Earthnicity Minerals nie zawierają nanocząsteczek, ani składników mikronizowanych. Jesteśmy świadomi, że nanocząsteczki są potencjalnie szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, ponieważ mogą być absorbowane przez skórę. Jednym z najczęściej mikronizowanych składników kosmetyków mineralnych jest dwutlenek tytanu. Jeśli zobaczysz w składzie kosmetyku mikronizowany dwutlenek tytanu oznacza to, że zawiera on nanocząsteczki. Średnia wielkość mikronizowanej cząsteczki wynosi 1 nanometr lub mniej. Pudry mineralne mające w swoim składzie mikronizowany dwutlenek tytanu, zazwyczaj mają też lekkie krycie. Dobre krycie zapewnia zastosowanie niemikronizowanego dwutlenku tytanu. Średnia wielkość cząsteczek dwutlenku tytanu używanego w produktach Earthnicity to 1000 nanometrów. Jest to więc dużo ponad maksymalną wielkość nanocząsteczek.

 

Do góry