Stosowanie makijażu mineralnego – porady

Akcesoria do makijażu mineralnego

W zależności od pożądanego stopnia krycia, nasze kosmetyki mogą być nakładane przy użyciu różnych akcesoriów: pędzla kabuki, pędzla do podkładu, pędzla do pudru, welurowego puszka lub gąbeczki do podkładu.

Pędzel kabuki – krycie lekkie do średniego

Pędzle kabuki przypominają swym wyglądem pędzle do pudru, jednak mają bardziej gęste włosie - pozwala to na nałożenie większej ilości pudru mineralnego, niż zwykły pędzel do pudru. Pędzle kabuki są także mniejsze niż pędzle do pudru, dzięki czemu ułatwiają dokładne pokrycie węższych i trudno dostępnych partii twarzy, np. w okolicach nosa. Pędzle te dają większą kontrolę nad aplikacją podkładu mineralnego i są niezbędne, aby uzyskać idealny efekt końcowy. Zazwyczaj wykonane są z bardzo miękkiego, naturalnego włosia co sprawia, że są bardzo delikatne dla naszej skóry.

Pędzel do pudru – lekkie krycie

Pędzel do pudru używany jest głównie do aplikacji pudrów mineralnych, bronzerów i różu. Może być także stosowany do nakładania podkładu mineralnego, dzięki czemu uzyskamy krycie lżejsze niż w przypadku aplikacji pędzlem kabuki.

Puszek welurowy, gąbka do podkładu – krycie średnie do całkowitego

Wszystkie podkłady produkowane przez nas, sprzedawane są w komplecie z welurowym puszkiem umieszczonym w słoiczku. Zapewniają one krycie średnie do całkowitego, w zależności od liczby nałożonych warstw. Nasz podkład mineralny idealnie nadaje się do tej techniki aplikacji. W porównaniu do aplikacji pędzlem do pudru, ta technika pozwoli na precyzyjne użycie kosmetyku, a ponadto jest bardzo wygodna. Ten sam efekt uzyskać można stosując gąbeczkę do podkładu.

Techniki aplikacji mineralnego makijażu

Jak stosować podkład mineralny Earthnicity (Earthnicity Mineral Foundation)?

Używając pędzla kabuki lub pędzla do pudru:

Delikatnie potrząsając wydobywamy na zakrętkę odrobinę pudru, a następnie nakładamy go na pędzel. Można także nałożyć go bezpośrednio z siteczka. Otrzepujemy nadmiar pudru z pędzla i rozprowadzamy na twarzy okrężnymi ruchami. Nie należy stosować zbyt dużo pudru na jedną aplikację – lepiej zacząć od cienkich warstw i stopniowo zwiększać krycie wraz z kolejnymi aplikacjami. Zbyt duża ilość nałożonego jednorazowo kosmetyku może dać efekt maski. W zakresie doboru odpowiedniej ilości podkładu i techniki jego nakładania, bardzo szybko można dojść do wprawy.

Używając welurowego puszka lub gąbeczki do podkładu:

Wydobywamy odrobinę pudru na zakrętkę lub siteczko, a następnie nakładamy go na puszek lub gąbkę. Rozprowadzamy równomiernie na twarzy tak, jak w przypadku pudru w kamieniu.

Wskazówka:

Podkładu możesz używać także jako korektora, aby zamaskować wypryski, niedoskonałości czy cienie pod oczami. Wystarczy nałożyć odrobinę podkładu na czubek pędzelka do nakładania korektora i zastosować w wybranym miejscu nakładając kolejne warstwy, aż do uzyskania pełnego krycia.

Maskowanie wyprysków, niedoskonałości, cieni pod oczami i zaczerwienień korektorem mineralnym Earthnicity (Earthnicity Mineral Concealer)

Korektory mineralne naszej firmy zapewniają lepsze krycie niż podkłady. Wystarczy, że nałożysz pędzelkiem do korektora małą ilość produktu w miejscu, które chcesz zamaskować. Wybierz odcień o ton lub dwa jaśniejszy od Twojego naturalnego odcienia skóry. Korektor mineralny może być zastosowany zarówno przed, jak i po aplikacji podkładu mineralnego. Aby uzyskać mocniejsze krycie lub bardziej matowe wykończenie makijażu, korektor mineralny możesz połączyć z podkładem mineralnym.

Wykończenie makijażu mineralnym pudrem utrwalającym Earthnicity (Earthnicity Mineral Finishing Powder)

Aby Twój makijaż wyglądał perfekcyjnie, nałóż nasz mineralny puder utrwalający na całą twarz lub jej wybrane obszary, przy użyciu pędzla kabuki lub pędzla do pudru. Puder utrwalający nada Twojej twarzy delikatnego blasku i może być zastosowany samodzielnie lub na podkład.

Aplikacja mineralnego różu Earthnicity (Earthnicity Mineral Blusher)

Róże mineralne Earthnicity mają wysoką zawartość pigmentu co sprawia, że już mała ilość pozwoli na uzyskanie wspaniałego efektu. Pędzelkiem do pudru nałóż róż bezpośrednio na policzki (a dokładniej ich najbardziej wystającą część) pamiętając, aby robić to delikatnie. Wskazówka: łącząc nasze mineralne róże ze swoim błyszczykiem możesz stworzyć swój własny kolor na usta, a dodając je do lakierów, swój wymarzony kolor paznokci.

Aplikacja mineralnego bronzera Earthnicity (Earthnicity Mineral Bronzer)

Aby uzyskać pożądany efekt, nakładaj bronzer warstwami używając pędzla do pudru lub do bronzera. Nakładanie warstwowe pozwoli na stopniowe przejście od lekko ciemniejszego odcienia do koloru ciemnej opalenizny. Możesz nawet pokryć nim całe ciało używając szerokiego pędzla do pudru. Wskazówka: mieszając bronzer Earthnicity z balsamem do ciała stworzysz swój własny, natychmiastowo działający balsam brązujący.

Aplikacja cienia do powiek Earthnicity (Earthnicity Mineral Eyeshadow)

Cienie Earthnicity można nakładać pędzelkiem do cieni lub palcem. Aby cień utrzymywał się na powiekach maksymalnie długo, najpierw pokryj je warstwą naszego korektora lub podkładu. Zadziałają jak wspaniała baza i sprawią, że cienie pozostaną trwałe na długo. Przyda się to szczególnie tym osobom, które mają skłonną do przetłuszczania się skórę na powiekach. Nasze cienie mineralne otrzymasz w uroczych małych słoiczkach z siteczkiem. Nie musisz mieć już obaw, że rozsypią Ci się w torebce!